Bugün: 23.01.2021

İsrail bu proje için mi özür diledi?

İsrail bu proje için mi özür diledi?

25.03.2013 15:26

Financial Times, İsrail'den gelen Mavi Marmara özrünün Türkiye ve İsrail ile enerji alanında müthiş bir ortaklığın habercisi olduğunu yazdı.

 

Gazetenin muhabirleri iki taraftan da yetkilerin stratejik enerji projeleri için Doğu Akdeniz'de bir engelin kalktığını söylediklerini aktarıyor.
 
İsrailli bir yetkili "İsrail'i böyle bir özrü dile getirmeye zorlayan şey Suriye'deki gelişmeler oldu çünkü İsrail, Suriye'deki kimyasal silahların Hizbullah ya da El Kaide bağlantılı grupların ele geçmesinden endişe ediyor." diyor.Adı verilmeyen bir Türk yetkili de özrün İsrail ile Türkiye arasında doğal gaz boru hattı inşa edilmesinin önünü açtığını söylüyor.
PKK lideri Abdullah Öcalan'ın perşembe günkü açıklamasının yankılarını ve bu noktaya nasıl gelindiğini değerlendiren Financial Times, konuyu baş makaleye taşıyor.
 
Türkiye'deki kamuoyu

 
Gazete, hükümet amacına ulaşacak ise "kamuoyundaki zihniyetin değişip değişmeyeceği hakkında ortada büyük bir soru işareti var." diyor. Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/israil-bu-proje-icin-mi-ozur-diledi-/dunya/dunyadetay/25.03.2013/1684913/default.htmEtiketler: PKK , Akdeniz , Türkiye , İsrail , Suriye , Financial Times , Hizbullah , El Kaide , Abdullah Öcalan , Mavi , Proje , Mavi Marmara , Marmara , Suriye'deki

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.