Bugün: 27.02.2021

LYS Sınavına Giren Öğrencilere Yeni Üniversite - Yeni Bölüm

LYS Sınavına Giren Öğrencilere Yeni Üniversite - Yeni Bölüm

LYS sınavı yapıldıktan sonra ÖSYM 2013 tercihleri için yayımladığı klavızda yeni üniversite ve yeni bölümler açıldığını duyurmuşta oldu. Bu üniversitelerde nerede ve hangi yeni bölümler açıldı? 26.06.2013 14:03
2013 YENİ ÜNİVERSİTELER VE BÖLÜMLER
 
Geçtiğimiz hafta sonu LYS'nin son sınavının yapılmasının ardından ÖSYM 2013 Üniversite tercih kılavuzunu yayımladı. Ösym'nin yayımladığı tercih kılavuzunda 2013 yılında kılavuza eklenen yeni bölümler ve üniversiteler var.
 
2013 üniversite tercih kılavuzunda tarımsal genetik ve ulaştırma mühendisliği gibi yeni açılan bölümler yer alıyor. Kılavuzdaaki diğer bir yenilik ise iki yeni üniversite.
Ankara'da açılan İpek Üniversitesi bu yıl faaliyete geçiyor. İpek Üniversitesinin eğitim dili İngilizce. Öğrenciler ilk yıl hazırlık sınıfını okuduktan sonra alanlarına geçebilecekler.
İpek Üniversitesinde Türk Dil ve Edebiyatı, Sanat ve Tasarım ve Sinema sanatları bölümü öğrencilere %30'luk ingilizce eğitimi verecek.
 
 
2013 yılında kılavuzda yer alan  diğer üniversite ise Türk-Alman Üniversitesi. Almanya ve Türkiye arasında imzalanan antlaşma sonrası kurulan Türk-Alman Üniversitesi devlet üniversitesidir.


Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/lys-sinavina-giren-ogrencilere/gundem/detay/1728135/default.htmEtiketler: Almanya , Türkiye , Ankara , ÖSYM , LYS , sinema , genetik , sanat , Tasarım , nerede , ANKARA'da , İngilizce , Edebiyatı , 2013

Diğer GÜNÜN HABERLERİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.